Tělové a pleťové masky

 

 • Růžový jíl

Růžový jíl obsahuje kaolinit, železo, montmorillonit, vápenec a je obecně považován za kombinaci červených, růžových a bílých jílů. Používá se  k léčbě akné a jiných kožních onemocnění . Jako pleťová maska, pleť do hloubky vyčistí a detoxikuje, odstraní odumřelé buňky a vytvoří svěží vzhled pokožky. Umožní kůži opět dýchat a zářit.
Tělové ošetření - doporučuje se při problematice křečových žil díky vysokému obsahu magnesia.

 

 •       Květinová maska

zabalte se do vůní a účinků vzácných květů z oblasti Maroka  a Tunisu. Největší zastoupení v  květinové masce má růže damašská, která  vyhlazuje a zjemňuje v pokožce nerovnosti (i počínající a stávají vrásky na pokožce). Regeneruje a oživuje všechny druhy pleti. Navíc pleť uklidňuje a regeneruje.

Hlavní účinky: vyhlazená, hebká pokožka, lifting, regenerace, výživa pokožky

 

 •        Jojobová maska

velmi pozitivně působí na suchou, citlivou i kuperózní pleť. Je složena z bílého jílu, růžové vody, jojobé esence a oleje.

Vhodná i pro mladistvou pleť, výrazně regeneruje, hydratuje.

 

 •      Maska s aloe vera

krásně pozitivně působí na pleť, kterou zatěžuje akné. Čistící pleťová maska, která pleť uklidňuje. Má protizánětlivé a hojivé účinky.

 

 • Datlová maska

Tato 100% přírodní pleťová i tělová maska je vytvořená na základě starých receptur.
Historické prameny uvádí, že tuto masku používala i samotná egyptská královna Kleopatra, díky níž měla
neuvěřitelně mladistvou a krásnou pleť. Maska je vytvořena z luxusních a nejkvalitnějších datlí, kterým se říká "DE  LA NOUR" (v překladu prsty světla), pocházející z oblasti maghrebských saharských oáz.

Účinek datlí:

 • datle jsou bohaté na draslík, vitamíny A, B, niacin, měď a železo
 • pečují o svěžest pokožky a startují energetickou přeměnu ve všech buňkách
 • jsou ideálním zdrojem doplnění energie a důležitých minerálů
 • extrakt z datlí pleť hydratuje a působí proti

 

 • Barouk

Bílý prášek-jedinečný typ kaolinu, který po smíchání s růžovou květinovou vodou vytvoří pleťovou a tělovou masku.
Pleť je po aplikaci této masky porcelánově zářivá, vyhlazená.

Od nepaměti tuto masku používají vysoce postavené ženy v orientu, včetně princezen v krásných palácích v Dubaji :-))

 

 • Ghassoul

Ghassoul obsahuje velké množství minerálů, jako hořčík, železo, sodík, zinek, fosfor a draslík, které mají velmi prospěšné a očišťující účinky na kůži. 
Léčivá hlína Ghassoul je účinná proti akné – čistí a stahuje póry. Je hypoalergenní a vhodná pro všechny typy pleti. Díky své neutrální pH, zachovává pokožku hladkou a vyrovnanou. Doporučuje se používat u pokožky suché, oslabené, citlivé a problematické, stejně jako pro šetrné mytí kojenců a dětí. Po smíchání s teplou vodou se používá pro šetrné čištění obličeje. Jako čistící pleťová maska se používá při problémech s ucváváním pórů a nadměrnou tvorbou mazu.  Změkčuje pokožku, snižuje tvorbu mazu, regenerují pokožku tím, že odstraňuje mrtvé buňky, normalizuje a vyrovnává pokožku při zachování přirozeného pH kůže.

Ghassoul lze použít jako pleťovou masku, vlasovou masku. Po smíchání s teplou vodou se používá pro šetrné čištění obličeje.